یکی از معروف ترین مدل های یخچال دوو مدل ساید بای ساید است که  اعتماد مشتریان زیادی را به خود جلب کرده و از پرفروش ترین مدل یخچال ها در سراسر جهان می باشد. در این یخچال از به روزترین تکنولوژی ها به کار برده شده و در میان برند های دیگر، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو دارای پیچیدگی‌های زیادی بوده و باید در انجام تعمیر آن، تعمیرکار از مهارت و دقت کافی برخوردار باشد. تعمیر ساید برند دوو را باید تعمیرکار با تجربه انجام دهد. تعمیرکار یخچال دوو، باید دانش و اطلاعات کافی در مورد تعمیرات ساید بای ساید دوو را داشته باشد، و روز به روز بر مهارت و دانش خود اضافه کند. تعمیرکاری که در این زمینه تجربه کافی را داشته باشد میتواند به درستی و با دقت بالا  عیب های یخچال را شناسایی کرده و با امکاناتی که دارد تعمیر یخچال را انجام دهد. تعمیرکاران یخچال ماهانه در دوره های آموزشی شرکت میکنند و اطلاعات خود را در مورد تعمیر یخچال به روز میکنند.

تعمیر لوازم خانگی برقی 

تعمیر موتور یخچال ساید بای ساید

قطعه اصلی در یخچال ها موتور یا کمپرسور است که ،کمپرسور یخچال از پیستون، میل لنگ و سوپاپ تشکیل شده است که با انجام مراحل مشخصی وظیفه خود را به درستی انجام میدهد و باعث میشود، چرخه سرمای یخچال کامل شود. میلنگ با چرخش دورانی که دارد  پیستون ها را بالا و پایین میکند، انجام این کار به صورت پی در پی موجب می شود که گاز درون لوله ها و سیلندر ها در جریان باشد. باید گفت عمر کمپرسور حدود ۱۰ سال است و اگر نوسان شدید برق به وجود نیاید و ضربه نبیند بعد از ۱۰ سال شاید دچار آسیب شود از جمله نشانه های خراب شدن کمپرسور عبارت است از؛ صدای آزار دهنده، ناتوان شدن برای سرما سازی، درجه برق بالا سوختگی ناشی از اتصالات برق، سوختگی داخل کمپرسور.

حداکثر طول عمر کمپرسور یخچال حدود ۲۰ سال است و هر موقع که کمپرسور دچار آسیب شود باید توسط تعمیرکاران با تجربه تعمیر شود.

 

هیتر المنت یخچال ساید بای ساید

یکی از مهمترین قطعات در یخچال ساید بای ساید هیترالمنت است که اگر وجود نداشته باشد، برفک ها  بر روی لوله های پشت یخچال جمع می شوند و در نهایت ممکن است یخچال  خراب شود، به همین دلیل این قطعه در یخچال دارای اهمیت بالایی است و هر موقع اشکالی یا خرابی در این قطعه به وجود بیاید باید با کمک تعمیرکار آسیب آن در سریعترین زمان برطرف شود. المنت ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع یخچال از هر کدام از آنها استفاده میشود. هیتر المنت های یخچال نوعی میله فلزی است که با نوار آلومینیومی میله پوشانده شده و سیم داخل لوله حالت شیشه‌ای دارد .وظیفه هیتر المنت در یخچال  این است که برفک در یخچال ایجاد نخواهد شد. بعضی اوقات ممکن است که یخچال به درستی عمل خنک کردن را انجام ندهد و علت آن شاید سوختگی هیتر المنت باشد. زمانی که هیتر المنت یخچال میسوزد جریان آب وجود ندارد. یکی از نشانه های خرابی هیتر المنت این است که، یخچال بیش از حد خنک می‌شود، زمانی که هیتر المنت خراب باشد و به درستی عملکرد خوبی نداشته باشد یخ های موجود در اپراتور آب نمی شوند و عملکرد گردش خنک سازی یخچال با اختلال روبرو می شود. گرم نبودن قسمت پشتی یخچال هم می تواند یکی از دلایل خرابی هیتر المنت یخچال باشد.

 

تعویض کندانسور ساید بای ساید

نشانه های خراب بودن کندانسور عبارت است از؛

لوله های کندانسور سرد می باشد؛

لوله های  کندانسور وظیفه انتقال حرارت را دارند، این لوله ها اگر به طور صحیح کار کنند باید گرم باشند

 یخچال خنک نمی شود؛

کندانسور یخچال اگر گرد و خاک یا کثیفی بر روی آن باشد، ممکن است یخچال به درستی کار نکند و خنک نشود. خنک نشدن یخچال می توان دلایلی مانند؛ بسته نبودن درب، مشکل در کمپرسور باشد.

نشتی یخچال؛

مبرد از لوله های نازک کندانسور عبور کرده و گرمای خود را آزاد می کند و دوباره به اپراتور باز خواهد گشت. این مراحل به صورت پی در پی در یخچال تکرار خواهد شد و ممکن است در بعضی اوقات فرسودگی یا نشتی به وجود بیاید در این مواقع باید برای تعمیر کندانسور اقدام شود.

در صورت بروز چنین مشکلاتی باید از تعمیرکاران مجرب که در این زمینه فعالیت دارند کمک گرفته شود تا کندانسور یخچال تعمیر یا تعویض شود.

 

تعویض لاستیک درب ساید بای ساید

لاستیک درب یخچال ساید بای ساید به شیار های اطراف لبه های درب یخچال پرس خواهد شد. لاستیک درب باعث میشود شکاف بین در و بدنه یخچال  محکم شود، تا سرمای یخچال حفظ شود و گرما در داخل یخچال وارد نشود.

علائمی که نشان دهنده این است که لاستیک درب باید تعویض شود عبارت است از ؛ایجاد برفک بیش از حد، فرسوده شدن لاستیک، ترک خوردگی یا پارگی لاستیک که در این صورت باید حتماً لاستیک عوض شود.

 

تعمیر لوازم خانگی برقی 

 

تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

ممکن است برای فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید مشکلاتی به وجود بیاید که حتما باید فیلتر آب عوض شود این مشکلات که برای فیلتر آب یخچال به وجود می آید عبارت است از؛

بو و رنگ آب عوض شده است؛

 ممکن است  فیلتر آب  به تازگی عوض شده باشد، وقتی که فیلتر عوض می شود کار فیلتراسیون آب شروع شده و ممکن است طعم آب عوض شود. چون فیلتر تازه است ممکن است طعم بیشتری  بدهد و بعد از مدتی به حالت به عادی برگشته و آشامیدن این آب مشکلی ندارد. ولی اگر چند ماهی است که از نصب فیلتر گذشته و طعم آب عوض شده باید حتماً فیلتر یخچال عوض شود.

فشار آب یخچال کم شده است؛

 فشار آب خروجی جلوی یخچال اگر کم شده باشد باید اول شیر آب ورودی یخچال چک شود که نیمه بسته نباشد، همچنین  باید شلنگ  های ورودی یخچال، شیر آب بررسی شود چون شاید این شلنگ ها در مسیر به یخچال شاید دچار آسیب شده اند این موضوع باعث می‌شود که فشار آب کم شود و اگر این مشکلات برطرف نشود باید فیلتر یخچال عوض شود.

 آب یخچال قطع شده است؛

این مشکل هم باید ورودی آب شلنگ ها چک شود. اگر مشکل برطرف نشد حتما فیلتر مسدود شده یا اینکه کیفیت فیلتر پایین آمده است به همین علت باید فیلتر عوض شود.

چراغ فیلتر روی نمایشگر قرمز شده است؛ زمانی که چراغ فیلتر به رنگ قرمز در می آید یعنی؛  تاریخ مصرف فیلتر به پایان رسیده است و باید حتما فیلتر عوض شود بعد از تعویض فیلتر باید چراغ نشانگر فیلتر  به رنگ عادی در بیاید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
سفارش تعمیرات

ثبت سفارش تعمیرات

فیلدها

 

Verification